6 Zasad zdrowia kota rasy Ragdoll 

Zdrowie kota rasy Ragdoll zależy od nas -właścicieli. To my musimy zadbać o jego odpowiednie żywienie, pielęgnację i opiekę weterynaryjną.

1. Kot tak jak człowiek często reaguje na złe samopoczucie zmianą zachowania. Jeśli wasz kot nie chce się bawić, jest ospały, apatyczny to znak ,że dzieje się coś złego i wymaga on pomocy specjalisty.
W przypadku gdy weterynarz nie jest w stanie ,,na oko,, znaleźć przyczyny warto zrobić badania krwi i moczu.
2. Organizm kota nie jest przystosowany do głodówki! Kiedy Wasz kot nie chce nic jeść dłużej niż 24h wymaga pomocy weterynarza.
3.W razie problemów z bólem czy gorączką kotu NIE WOLNO podać paracetamolu, ibupromu ani aspiryny, ponieważ są dla niego śmiertelnie niebezpieczne !
4.Koty nie sikają poza kuwetą żeby zrobić na złość właścicielowi. Zazwyczaj w ten sposób sygnalizują problemy z pęcherzem. W przypadku takiego zachowania zawsze powinniśmy zrobić badanie moczu i krwi. Dopiero po wykluczeniu przyczyn zdrowotnych rozważamy problemy behawioralne.
5. Nie karm kota wyłącznie suchą karmą. W dłuższej perspektywie powoduje ona problemy z nerkami i znacznie skraca życie kota.

6.Zadbaj o regularne szczepienia i odrobaczenia. Ragdoll jest rasą predysponowaną do chorób serca, więc warto raz na dwa lata wykonać echo serca.

7. Zadbaj o dobrostan kota poprzez odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Drapak , punkt obserwacyjny, ciekawe zabawki. To wszystko sprawi ,że Twój kot będzie szczęśliwy , a szczęśliwy Ragdoll to zdrowy Ragdoll.
Więcej informacji w zakładce

hodowla ragdoll, zdrowie kota rasy ragdoll Hjälmvid's RL Cadbury